Akce školy

Hry

Jedná se o sportovní zápolení mezi jednotlivými družstvy základních škol speciálních z různých koutů pardubického kraje a z parnerských polských speciálních škol. Disciplíny jsou přímo šité na míru dětem s handicapem. Vítězné družstvo získává putovní pohár. Hry se konají za finanční podpory Města Lanškroun a Pardubického kraje.

Bystřec

Základní škola v Bystřeci je pro nás školou, kde mají naše děti spoustu kamarádů. Pravidelně se obě školy navštěvují, děti spolu zažívají legraci a utužují navzájem svá přátelství. Každoročně se setkáváme na Bystřeckých vánočních dílnách, kde spolu děti tvoří vánoční dárečky a zpívají koledy. Naše děti na oplátku pozvou „bystřecké“do snoezelenu a zahrají si s nimi při hudební dílně na africké bubny.

Rafty

Klub českých turistů v Lanškrouně pro nás v letních červnových dnech připraví lanškrounský rybník ke sjíždění na raftech. Klidná voda, nořící se pádla a vůně čerstvě opečených vuřtů je pro všechny zúčastněné každoročně nezapomenutelným zážitkem. Zváni jsou všichni rodinní příslušníci a přátelé naší školy.

U Marešů

Pozvání přijímáme také na Den dětí do Bystřece k Marešovým. K poslechu i tanci hraje hezká hudba, jsou pro nás připraveny gurmánské speciality sladké i slané. Dětem zpříjemňují pobyt různé druhy atrakcí a dětských her. Moc rádi se k Marešovým na dobrůtky a za zábavou vracíme.Vloni se děti mohly povozit na koni i v kočáře s koňským spřežením.

Zahradní slavnost

Největší akcí v roce je Zahradní slavnost. Setkáváme se na ní se všemi rodiči našich dětí, se sponzory a s přátely, kteří naší školu jakkoli podporují. Rodiče i pedagogové zajistí drobné občerstvení, k poslechu hrají naši hudební přátelé – Hlasy ve tmě, Jirka Hurych ad. Děti připraví pro rodiče a pozvané krátký program s písničkami, divadlem a s výstavou vlastních prací.